Pro turisty

CyklistikaParky, lesy, rybníky a okolní příroda dávají skvělé příležitosti k trávení volného času. Jindřichohradecko je ideálním místem pro cyklistiku, plavání, golf, jízdu na koni… Na své si přijdou i milovníci kulturních a historických památek. Rádi vám poradíme, jak podle vašich představ strávit vaši dovolenou. Rádi zapůjčíme kapesního průvodce, mapy, či obstaráme kulturní program. Bezpečná úschovna jízdních kol a drobný servis je u nás samozřejmostí.

Zámek Jindřichův HradecK vyhledávaným turistickým cílům bezpochyb patří jindřichohradecký hrad a zámek, zámecký mlýn a pivovar. Při cestě do Jindřichova Hradce neopomeňte navštívit historické náměstí se sousoším Nejsvětější Trojice, židovskou čtvrť, městské opevnění s Nežáreckou branou a další úžasná místa historického centra. Ke krásám města jistě patří i církevní památky, jako je například gotický kostel Sv. Jana, proboštský chrám Nanebevzetí Panny Marie s městskou věží nebo klášterní kostel Sv. Kateřiny. Pokud jste milovníci umění, jistě vás potěší Muzeum Jindřichohradecka s Krýzovými jesličkami, Národní muzeum fotografie či Ateliéry tapiserií Teinitzerová. K technickým skvostům města patří unikátní úzkorozchodná železniční dráha, jejíž parní lokomotiva vás může zavést do panenské krajiny České Kanady.

Zámek Červená LhotaV okolí města určitě nezapomeňte navštívit pohádkový zámek Červená Lhota, hrad Landštejn nebo elegantní zámek Dačice. Za návštěvu určitě také stojí město Třeboň, jeho zámek a historické centrum, pivovar Regent a Schwarzenberská hrobka. Další dominantou okolí je město Telč, zapsané v seznamu UNESCO, a městečko Slavonice s neméně krásným náměstím.